Jelikož většina lidí ani netuší co je to slackline tak tu zkopíruju něco z historie. Slackline se jako nový sport zrodil v 80. letech minulého století v Yosemitském údolí, kde se horolezci, v čele se Scottem Balcomem, během deštivých dnů potloukali kolem a zkoušeli svůj balanc na řetězech na parkovišti. Tato na první pohled ,,zábava z nudy´´ se však pro mnohé z nich stala způsobem života. Od řetězu na parkovišti to bylo jen kousek k natáhnutí popruhu mezi dva stromy, po kterém se chodilo podstatně lépe. Poté následovaly hodiny a hodiny dřiny a zkoušení triků, no a slackline byl na světě. A protože horolezci nejsou žádná ořezávátka, netrvalo dlouho a Scott přešel první High – line: ze špičky skalní věže Lost Arrow ve výšce asi 2800 stop. Nedlouho po něm následovali Darrin Carter (zapsán v Guiness. knize rekordů 1998), Chongo a Dean Potter.

Tak to by bylo něco z minulosti a teď něco o mě :) Moje první kroky na slackline byli někdy v Květnu roku 2007. Od května chodím kdy to jen jde nebo spíš když je ským:) V Trutnově chodíme nejčastěji v Městském parku nebo u jazykové školy Labyrint. Pokud by měl někdo zájem a chuť se přidat nebo natáhnout nějakou delší lajnu popř. Highline tak mě prosím kontaktujte a nějak to spácháme. Vybavení na to mám takže no problemo :o)

Dále se sháním po nějakých prostorech na zimu kde by se dalo chodit. Zatím máme vytipované pouze podzemní garáže v Primě, takže kdyby měl někdo nějaký nápad tak sem sním. Podmínky jsou takový že výška stropu by měla být aspoň 3 metry. Dále by tam měli bejt minimálně 2 sloupy za který by se dala lajna přidělat, popř. podlaha kde by nevadilo že si navrtáme nýty:)